Prodej nového RD v Rajském údolí se stavebními pozemky, loukou a funkčním náhonem

Prodej RD s náhonem a investičními pozemky v srdci Šumavy

Nabízíme k prodeji Rajské údolí v blízkosti obce Čachrov. Jedná se o krásnou a ojedinělou lokalitu na Šumavě.
Je to opravdová šance na nový život bez stresu a v naprostém soukromí. Navíc s dokonalou  možností energetické nezávislosti.
Součástí prodeje je nová usedlost v krásném údolí říčky Ostružná.
K nemovitosti patří funkční náhon (délka cca.450m), který končí napojením na turbínu pro výrobu el. energie (příprava). V dnešní složité energetické situaci lze dosáhnout na úplnou nezávislost na el. energii pomocí vodní síly. K nemovitosti náleží vodní právo na část Ostružné, včetně jezu. Jedná se o Ideální místo pro vybudování ostrovního systému s kompletní soběstačností bez nutnosti velkých investic (návratnost investice do malé vodní el. do 35 kW je kolem 2 let). Také je možné využít dotace, které investici výrazně zlevní. Je také třeba vzít v potaz nezávislost tohoto zdroje na počasí, množství vody si lze regulovat na vlastním jezu.
Celé vodou ohraničené údolí poskytuje možnosti v chovu zvířat (koně, ovce), případně vybudování vlastního zemědělského zázemí (spoluvlastnictví říčky umožňuje např. hydroponii).
Další obrovský potenciál skýtá část pozemku (louka 2400 m2) se sklonem cca. 45°a se skvělou orientací na jihojihozápad pro eventuální stavbu solární elektrárny, samozřejmě s možností získání státní dotace.
Samotný dům je dimenzován jako 5+kk, kompletně ze dřeva s obytným podkrovím. Má dvě terasy (sever+jih) a dva prostorné balkony. Součástí domu je zasklený krb, el.topení, odpad je řešen ČOV. Pitnou vodu zajišťuje 35m hluboká vrtaná studna. Celkové náklady na provoz RD jsou 6000,- Kč měsíčně.
Dům je kompletně stylově zařízen, včetně nábytku a kuchyňské linky. Celý interiér včetně dveří je z masívního dřeva.
V těsné blízkosti domu je připravena základová deska pro stavbu venkovní kuchyně. Zastavěná plocha domu je 101 m2.
Údolí tvoří rozlehlé pozemky o rozloze 18 620 m2.
Na pozemcích v blízkosti RD jsou další dva stavební pozemky o velikosti cca 2203 m2 (již schválené pro stavbu). Ideální příležitost pro realizaci rekreačního komplexu a další investici ve spojení s vlastní výrobou el. energie.
Na pozemcích jsou další dva prameny pro dva vrty garantované firmou Bečvář.

Cena nemovitosti: 21 000 000 Kč
Dispozice RD 5+kk
Rozloha pozemku 18 620 m2

Věra Tesařová

Makléřka

Věra Tesařová | 607 027 358

Věra Tesařová

Aktualizováno: 18. 05. 2024

Nemovitost na mapě


další nemovitosti